12.sz. túra Pilis-h.

Piliscsaba v.áll.-Dorog v.áll.


2004-ben az elsõ túra.


2004. 03. 21. vasárnap Az idei év elsõ szép napjai voltak. Bár hét közben volt már szebb is, de persze a hétvégére kicsit beborult. Hirtelen jött ötlet volt ez a túra. Csak a telekre gondoltam lemenni, de aztán edzésként elindultam. Mise után gyorsan összepakoltam egy könnyû felszerelést, és indulás. Még útba ejtettem a Corát, és vettem egy iránytût. Egész jó kis szerszám. Piliscsabáig elmentem autóval.

Piliscsaba v.áll.

( forrás: http://okt.rulz.hu/ )

Bélyegeztetés, és indulás. Kertes házak közt vezetett ki az út Csabáról. Egy fehér kuvasszal összehaverkodtam, mert nem akart továbbengedni. Homokos talajon, erdõirtások között, néhol fenyvesben vezetett át egy gerincen az út. A túlsó völgy már Piliscsév. Elértem a templomot és egy kis szusszanás után tovább a pincék alatt. Egy falubeli kicsit okoskodott, (pontosabban az unokája) hogy nem jó felé megyek, de nem igazán izgatott. Elõször egy mélyúton, majd egy dombtetõn mentem egy nagyfeszültségû vezeték alatt. Szép tisztás terült el az út jobboldalán. A hegytetõn megtaláltam a Péterfa nevû öreg fát, és hamar beértem Klastrompusztára. metszet

Megnéztem a kolostor romot, (eddig hogy nem vettem észre, mikor autóval jártam erre?) Majd bélyegeztem, bár nem volt rajta a gumi egészen olvasható. Lentebb a tisztáson ebédeltem. Tovább az aszfalton, majd jobbra a fák közé kapaszkodva haladtam. Még kopaszok voltak a fák.

Kiértem az erdõbõl, és egy oldalt lejtõs terepen haladtam ívesen, szintben. Hangulatos hely volt: jobbra a meredek hegy, itt-ott sziklák, balra alattam Kesztölc, távolabb Piliscsév, másik irányban Dorog. Olyan mintha az ember ég és föld között lebegne. Egy magaslesbõl távcsöveztem és betájoltam a látottakat. Iránytûvel !!! Még sokáig mentem a Sziklák alatti dûlõn, de nem mentem fel a sziklákra.

Magasles az Öreghegyen

( forrás: http://okt.rulz.hu/ )

Itt is szép a kilátás. Aztán mire leértem a faluba, visszanézve láttam, hogy ég az egész domboldal. Leszögezem, nem volt nálam gyufa! A falu után át a mûúton (itt járok mindig, ha Esztergomba megyek) és a ligetes terepen le Dorogra. Erre is volt tûz a napokban. Még láttam az elmenõ vonatot, így volt idõm nyugodtan besétálni a városba. Az állomás nem nagy durranás. A piliscsabai is komolyabb. Még pénztár sem volt (szerencsére), az aluljáróban bélyegeztem. Így nem vettem jegyet, és a vonaton sem kérték. Az úton is láttam tüzeket. Szerencsésen visszaértem az autómhoz. Egy-két vízhólyag azért keletkezett, de úgyis az edzés volt a lényeg.